Формиран високо-стручни тим за грип
Општински штаб Цивилне заштите општине Савски венац формирао је данас Стручни тим за спровођење плана активности пре и у току пандемије грипа A (Х1Н1).
Овај седмочлани тим, на чијем је челу професор Мијомир Пелемиш, директор Клинике за инфективне и тропске болести Клиничког центра Србије, са ништа мање репрезентативним члановима, као што су представници Дома здравља Савски венац, Градског завода за хитну медицинску помоћ, Групе за ванредне ситуације Савски венац, Клиничког центра Србије и других здравствених установа и институција које се налазе на Савском венцу, по стручности би могао да репрезентује и целу Србију, чије се најзначајније медицинске институције и налазе на Савском венцу.
Задатак овог тима је да прати стање и да надлежним органима предлаже мере за спречавање и ширење епидемије на Савском венцу. Тим који ће радити у складу са упутствима и наложеним мерама одговарајућег градског тима, одмах по формирању кренуо је у израду свог Плана рада у складу са здравственом ситуацијом у којој се налазимо.