Телеграм саучешћа поводом смрти патријарха Павла
У име Града Београда, Светом синоду Српске православне цркве најдубље саучешће поводом смрти његове светости патријарха српског господина Павла заједнички су упутили градоначелник Београда Драган Ђилас и председник Скупштине града Александар Антић.
„Све нас у граду, као и све Београђане, веома је потресла и растужила вест о смрти нашег патријарха Павла. Успомену и сећање на њега чуваћемо за све будуће генерације, јер је уживао велики углед у хришћанском свету, а својим животом и делом учинио много за очување националног и верског идентитета српског народа. Упокојење поглавара Српске православне цркве ненадокнадив је губитак за све нас, јер је наша земља изгубила човека који је водио светачки живот и био нам свима узор у том погледу”, наводи се у телеграму саучешћа.