Јавна расправа о надзору реформе сектора безбедности
Центар за цивилно-војне односе, уз подршку Агенције за сарадњу са НВО и европску хармонизацију, организовао је данас у Старом двору јавну расправу на тему „Докле је стигла реформа сектора безбедности у Србији? Перспектива грађанског друштва”. Скупу су присуствовали народни посланици, представници државних институција, невладиних организација и медија.
Повод за овај догађај јесте објављивање првог Годишњака реформе сектора безбедности у Србији, у којем су предочене оцене о стању сектора безбедности у 2008. години. Посебна пажња током расправе посвећена је унапређењу транспарентности рада државних институција у сектору безбедности, укључујући и јавност планирања и трошења буџетских средстава, затим поштовању људских права грађана и припадника оружаних снага, парламентарној контроли и координацији унутар сектора безбедности. Један од панела бавио се искључиво разматрањем модалитета учешћа невладиних организација у процесу реформе сектора безбедности.