Дан сахране патријарха Павла, 19. новембар, проглашен за Дан жалости на територији града Београда
Градоначелник Драган Ђилас прогласио је четвртак, 19. новембар, дан сахране Његове светости архиепископа пећког, митрополита београдско-карловачког и патријарха српског господина Павла, за Дан жалости на територији града Београда.
Градска управа Града Београда и јавна предузећа организоваће несметано функционисање и обављањe свих послова од интереса за град и грађане на дан сахране, а запосленима омогућити да присуствују сахрани и одају пошту покојном патријарху.
Апелујемо на послодавце на територији града Београда да на дан сахране посебним мерама организују рад у својим радним организацијама, како би свим запосленима који то желе било омогућено да присуствују опелу и сахрани.
Органи, организације и друга правна лица која истичу заставу дужни су да, према Закону о обележавању Дана жалости, заставу Републике Србије спусте на половину јарбола.
Музеји, позоришта, биоскопи, организације које имају музичко-сценске програме и радиодифузне организације дужни су да своје садржаје и програме прилагоде Дану жалости.