Састанак Стручног тима за грип и директора школа
У општини Савски венац данас је одржан заједнички састанак општинског Стручног тима за спровођење плана активности пре и у току пандемије грипа А (X1Н1) са представницима свих савсковеначких основних и средњих школа, као и специјалних школа и установа за збрињавање деце и омладине на територији општине. Како је продужени распуст због епидемије грипа завршен, а ђаци су у школама поново сели у клупе, циљ састанка је био да се јасно одредe свакодневне активности и задужења надлежних на релацији школе – дом здравља – стручни тим.
Након уводних информација о тренутној епидемиолошкој ситуацији, које је присутнима изложио проф. др Мијомир Пелемеш, руководилац тима, директор Клинике за инфективне и тропске болести КЦС, на састанку је договорено да директори достављају дневне податке о броју деце, која су одсутна са наставе због болести, у Школски диспанзер Дома здравља „Савски венац”. Подаци ће затим бити достављени општинском Стручном тиму који ће се свакодневно обједињавати.
На састанку је указано и на појаву црног тржишта, односно уличну препродају заштитних маски и антивирусних лекова. Истакнуто је да се ни у ком случају ови производи не смеју куповати на улици и да је о томе неопходно информисати јавност.