Беоинфо вести

Радмила Хрустановић у Старом двору примила средњошколце из Прешева, Бујановца и Медвеђе

18.11.2009.

Радмила Хрустановић у Старом двору примила средњошколце из Прешева, Бујановца и Медвеђе
Величина слова

Помоћница градоначелника Радмила Хрустановић данас је у Старом двору примила 152 средњошколца из Прешева, Бујановца и Медвеђе који немају једног или оба родитеља, а који су стипендисти Координационог тела Владе Републике Србије за Прешево, Бујановац и Медвеђу. После пријема у Старом двору, ученици су отишли у шетњу Кнез Михаиловом улицом и Калемегданом, а затим у Палату Србије. Овај једнодневни излет у Београд организовало је Координационо тело.

– Град Београд води много рачуна о младима. Ми имамо око 200.000 ученика. Сваког месеца издвајамо око милион евра за стипендије талентованим средњошколцима и студентима, као и студентима са инвалидитетом. Знате, могу вам узети све у животу, али главу, памет и знање никад. Према томе, то што научите сада, то ће вам служити за цео живот – рекла је Радмила Хрустановић.
Према њеним речима, град Београд је и раније помагао ове општине, а сада ће се то на неки начин функционализовати.

– Сада ће три београдске општине са Прешевом, Бујановцем и Медвеђом направити реалне споразуме. То значи да ћемо их помагати као и до сада, али и радити неке заједничке пројекте. Почетак те сарадње јесте долазак ових ученика. Видим да су они потпуно одушевљени боравком у Београду. Драго ми је што на лицу места могу да виде да је Београд град отвореног срца – истакла је Радмила Хрустановић.

Међу гостима у Старом двору били су и министар Милан Марковић, председник Координационог тела, посланик Риза Халими, председници општина Прешево, Бујановац и Медвеђа Рагми Мустафа, Шаип Камбери и Слободан Драшковић, заменица секретара за образовање Драгица Моро, као и професори и директори средњих школа из ове три општине на југу Србије.

Подели вест
mapa-responsive768-2.jpg
Интерактивна мапа
Интерактивна мапа најважнијих инвестиционих радова у Граду Београду
Сазнајте више