Потписан уговор за израду пројекта комплекса Главног поштанског центра у Београду
Члан Градског већа Жељко Ожеговић присуствовао је данас свечаном потписивању уговора о пројектовању и изградњи комплекса Главног поштанског центра – ГПЦ у Београду, између ЈП ПТТ саобраћаја „Србија” и фирме Машинопројект КОПРИНГ а.д. Уговор је у име наручиоца – инвеститора ЈП ПТТ саобраћаја „Србија” потписао генерални директор Горан Ћирић, а у име пројектанта генерални директор фирме Машинопројект КОПРИНГ а.д Радомир Лалић.
Нови центар, површине око 25.000 квадратних метара, градиће се на крају Угриновачке улице и Новосадског пута. Градња ће почети у првој половини 2010, а завршетак радова планиран је у 2011. години. За разлику од постојећег главног центра у Савској улици, нови Главни центар омогућиће аутоматизацију технолошких процеса прераде поштанских пошиљака на територији Републике Србије.
– Град је одувек имао добру сарадњу са ПТТ-ом. То је друштвено одговорна компанија која размишља и о корисницима услуга и о запосленима у овој компанији. Нова хала комплекса ГПЦ-а имаће квалитет по свим стандардима Европске уније. Град ће учинити све да се максимално убрза процес добијања урбанистичких дозвола и сагласности, помоћи ће око уређења простора који ће добити нови квалитет и изглед – рекао је члан Градског већа Жељко Ожеговић.
Потписивању уговора у згради Поште у Таковској улици присуствовао је и председник Управног одбора Поште Србије Драгослав Шумарац.