Милан Кркобабић положио венац на обновљену Спомен-костурницу руских војника погинулих у Првом светском рату
Заменик градоначелника Милан Кркобабић положио је данас на Новом гробљу венац на обновљену Спомен-костурницу руских војника погинулих у Првом светском рату. Освештење костурнице обавили су митрополит црногорско-приморски Амфилохије и митрополит мински Филарет.
– Овај споменик је још један подсетник на пријатељство српског и руског народа. Србију и Русију вежу не само култура и вера већ су наша два народа кроз многе патње прошла заједно. Морамо неговати ту заједничку историју, али оно што је још битније, морамо неговати и заједничку будућност – рекао је за Беоинфо Милан Кркобабић.
Венце на Спомен-костурницу руских војника положили су и амбасадор Руске федерације Александар Конузин, помоћник министра рада и социјалне политике Миро Чобаљуга, престолонаследник Александар Карађорђевић, као и представници политичких странака.