Беоинфо вести

Потписивање Протокола против насиља у породици

30.11.2009.

Потписивање Протокола против насиља у породици
Величина слова

Протокол о међусекторској сарадњи у процесу заштите жртава насиља у породици на подручју oпштине Звездара биће потписан сутра у 13.30 сати у кабинету председника ове општине (Булевар краља Александра 77, први спрат). Поред Милана Поповића, председника општине Звездара, протокол ће потписати и представници десет институција које су учествовале у његовој  изради: основне и средње школе, предшколске установе, дом здравља, Центар за социјални рад, полиција, суд, тужилаштво, градски орган за прекршаје и Аутономни женски центар.

Протокол је резултат изузетно успешне сарадње општине Звездара и институција укључених у борбу против насиља у породици у оквиру пројекта  „Повежимо заједницу”, којим се дефинише поступање институција на решавању случајева насиља у породици на локалном нивоу. На овај начин ће се поступци и процедуре свих релевантних институција у локалној заједници у решавању случајева насиља у породици учинити још ефикаснијим и интензивираће се међусобна сарадња институција.

Подели вест
mapa-responsive768-2.jpg
Интерактивна мапа
Интерактивна мапа најважнијих инвестиционих радова у Граду Београду
Сазнајте више