Беоинфо вести

„Рециклажа није бламажа” у палилулским основним и средњим школама

09.12.2009.

„Рециклажа није бламажа” у палилулским основним и средњим школама
Величина слова

После успеха пилот пројекта „Рециклажа није бламажа” у Петој београдској  гимназији, општина Палилула наставила је да реализује овај пројекат у свим основним и средњим школама на својој територији. Четрнаест основних и пет средњих школа добило је по два контејнера за прикупљање крупног и ситног електричног и електронског отпада, који ће се рециклирати у предузећу СЕТ. Промоција наставка пројекта одржаће се у петак, 11. децембра, у Основној школи „Влада Аксентијевић”. Промоцији ће присуствовати и председник општине Палилула Данило Башић.

Средства  за реализацију пројекта намењена куповини контејнера, њиховом пражњењу и процесу рециклаже у СЕТ-у обезбедио је Фонд за заштиту животне средине, а за едукацију ученика и наставника коју спроводи НВО „Zerovaste” општина Палилула.

У склопу едукације у школама се приказује  филм „Рециклажа није бламажа”, који је општина Палилула направила у сарадњи са ТВ Б92 и СЕТ-ом. Општина ће наградити највредније  ученике и школе.

Подели вест
mapa-responsive768-2.jpg
Интерактивна мапа
Интерактивна мапа најважнијих инвестиционих радова у Граду Београду
Сазнајте више