Беоинфо вести
Отворен XIII међународни фестивал подводног филма
12.12.2009.
Отворен XIII међународни фестивал подводног филма
Градски секретар за заштиту животне средине Горан Триван отворио је вечерас у Музеју Југословенске кинотеке XIII међународни фестивал подводног филма. Мото фестивала је „Нека воде увек буду чисте”.
– Када се неко природом бави на овај начин поставља се и питање да ли ће то такво и остати, јер велика звона звоне на опасност.Међутим, има и наде јер је половина ресурса на нашој планети још нетакнута. Зато се за њу вреди и борити – рекао је отварајући фестивал Горан Триван, секретар за заштиту животне средине.
У такмичарском програму смотре, која се одржава до 14. децембра, посетиоци ће моћи да виде више од 70 остварења. Биће приказано и неколико великих иностраних продукција и филмова који ће бити ексклузивно приказани у Београду. Манифестација је основана с циљем да се што већем броју људи пружи прилика да упознају свет који лежи испод површине воде, а саставни део је едукативна делатност везана за чување и заштиту животне средине.
Фестивал се одржава под покровитељством Скупштине града Београда, Министарства културе Србије, oпштине Стари град и Секретаријата за заштиту животне средине.
Подели вест