Беоинфо вести

Осветљена Гандијева биста на Новом Београду

15.12.2009.

Осветљена Гандијева биста на Новом Београду
Величина слова

У новобеоградском блоку 70 симболично је једним рефлектором осветљена биста Махатме Гандија, једног од најпознатијих бораца за људска права. Пре две године, 17. септембра 2007, Радмила Хрустановић, помоћница градоначелника Београда, и Ананд Шарма, министар спољних послова Индије, открили су спомен-бисту Махатме Гандија, поклон Индијског савета за културну сарадњу из Њу Делхија. Биста се налази на Савском кеју, на крају Гандијеве улице.

Истовремено, на иницијативу грађана, Управа за енергетику Секретаријата за комуналне и стамбене послове са 23 светиљке осветлила је и Савско шеталиште у Блоку 44.

Подели вест
mapa-responsive768-2.jpg
Интерактивна мапа
Интерактивна мапа најважнијих инвестиционих радова у Граду Београду
Сазнајте више