Беоинфо вести

Подељени новогодишњи пакетићи деци без родитељског старања

23.12.2009.

Подељени новогодишњи пакетићи деци без родитељског старања
Величина слова

Акција „Град деци”, у оквиру које је 304 деце без родитељског старања која су збринута у хранитељским породицама и 20 деце из Прихватилишта за децу и омладину добило новогодишње пакетиће, одржана је данас у Старом двору. Пакетиће су деци поделили заменик градоначелника Београда Милан Кркобабић, секретар за социјалну заштиту Владан Ђукић и директорка Службе за комуникације и координацију односа са грађанима Снежана Воштинаров.

– Оно што вас разликује од одраслих јесте то што ви још умете да верујете, маштате и играте се, па вам желим да са тим наставите и у идућој години. Желим да вам идућа година донесе још неколико сантиметара више и много лепих успомена – рекао је Кркобабић.

Владан Ђукић је захвалио хранитељима што омогућавају да деца без родитељског старања могу да расту, развијају се и постану корисни чланови нашег друштва. Снежана Воштинаров је подсетила да је ово четврта година како Службе за комуникације и координацију односа са грађанима, у сарадњи са Секретаријатом за социјалну заштиту, додељују пакетиће које су обезбедила јавна комунална предузећа са територије Београда.

Позориште „Пан театар” је за децу извело новогодишњу представу „Петар Пан”.

Подели вест
mapa-responsive768-2.jpg
Интерактивна мапа
Интерактивна мапа најважнијих инвестиционих радова у Граду Београду
Сазнајте више