Беоинфо вести

Радна група са корисницима простора Београдске тврђаве договором прецизира даљу сарадњу

20.01.2010.

Радна група са корисницима простора Београдске тврђаве договором прецизира даљу сарадњу
Величина слова

Радна група за утврђивање постојећег стања објеката и статуса корисника на комплексу Београдске тврђаве и парка Калемегдан до 15. фебруара доставиће градоначелнику Драгану Ђиласу предлог неопходних мера. На простору тврђаве постоји 20 корисника непокретности са различитим статусом.  Радном групом председава Дејан Васовић, градски архитекта.

 – Град Београд има намеру да од Београдске тврђаве направи репрезентативан објекат културе, што она свакако по својој историји и заслужује, као и да улoжи значајна средства за њену реконструкцију, а у оквиру тога биће јасно дефинисан статус свих затечених корисника и објеката које они користе. Будући да се Павиљон  „Цвијета Зузорић” налази у обухвату којим управља ЈП „Београдска тврђава”, то ће сигурно и сви односи које регулишу Удружење ликовних уметника Србије и град Београд бити предмет рада радне групе. Верујем да ће неспоразум или промене у односима бити детаљније утврђени у каснијим разговорима и предлозима, на обострано задовољство – рекао је Дејан Васовић, председник радне групе и главни градски архитекта.

Подели вест
mapa-responsive768-2.jpg
Интерактивна мапа
Интерактивна мапа најважнијих инвестиционих радова у Граду Београду
Сазнајте више