Беоинфо вести
Одржан пријем поводом школске славе Светог Саве
26.01.2010.
Одржан пријем поводом школске славе Светог Саве
Поводом школске славе Светог Саве вечерас је у Старом двору одржан свечани пријем, којем су присуствовали директори свих београдских основних и средњих школа и школа ученика са сметњама у развоју. Дан Светог Саве, првог српског архиепископа, просветитеља и утемељивача аутокефалности српске цркве и државе, традиционално се слави 27. јануара. Честитајући свим просветарима славу помоћница градоначелника Београда Радмила Хрустановић подсетила је да у Београду постоји 540 школских установа, које похађа око 200 хиљада ђака.
- Када своју децу први пут предамо васпитачима у вртићима постајемо свесни њихове одговорности. Задатак образовног система није само да децу научи читању и писању већ и како се постаје добар човек. Ако их то не научимо, преузеће их улица, а са ње се врло тешко враћа. Задатак града и државе у ово време јесте да свима обезбеди једнаке могућности да се образују. Град Београд је у последњих десетак година покушао да исправи оно што је пропуштено у претходних десет. Нема школе у коју нисмо ушли и у којој нешто нисмо урадили. Сваке године отварамо по две нове школе, и ове очекујемо отварање школа у Калуђерици и Борчи. Стипендирамо најбоље ђаке и студенте, награђујемо освајаче медаља на међународним школским такмичењима, а прошле године смо по први пут купили комплет уџбеника за прваке. Тако ћемо наставити и наредних година, са надом да смо на путу Светог Саве – рекла је Радмила Хрустановић.
Секретар за образовање Владимир Тодић подсетио је на значај Светог Саве за српску културу и просвету и истакао да су постигнути резултати плод заједничког рада Министарства просвете, града Београда, и свих запослених у школама. У уметничком делу програма наступили су хор Музичке школе „Ватрослав Лисински”, женска певачка група Одсека за српско традиционално певање и свирање Музичке школе „Мокрањац”, као и џез ансамбл из Музичке школе „Станковић”.
Пријему су присуствовали и Зоран Алимпић, заменик председника Скупштине града, Бранко Ковачевић, ректор Београдског универзитета и Драгица Моро, заменик секретара за образовање.
- Када своју децу први пут предамо васпитачима у вртићима постајемо свесни њихове одговорности. Задатак образовног система није само да децу научи читању и писању већ и како се постаје добар човек. Ако их то не научимо, преузеће их улица, а са ње се врло тешко враћа. Задатак града и државе у ово време јесте да свима обезбеди једнаке могућности да се образују. Град Београд је у последњих десетак година покушао да исправи оно што је пропуштено у претходних десет. Нема школе у коју нисмо ушли и у којој нешто нисмо урадили. Сваке године отварамо по две нове школе, и ове очекујемо отварање школа у Калуђерици и Борчи. Стипендирамо најбоље ђаке и студенте, награђујемо освајаче медаља на међународним школским такмичењима, а прошле године смо по први пут купили комплет уџбеника за прваке. Тако ћемо наставити и наредних година, са надом да смо на путу Светог Саве – рекла је Радмила Хрустановић.
Секретар за образовање Владимир Тодић подсетио је на значај Светог Саве за српску културу и просвету и истакао да су постигнути резултати плод заједничког рада Министарства просвете, града Београда, и свих запослених у школама. У уметничком делу програма наступили су хор Музичке школе „Ватрослав Лисински”, женска певачка група Одсека за српско традиционално певање и свирање Музичке школе „Мокрањац”, као и џез ансамбл из Музичке школе „Станковић”.
Пријему су присуствовали и Зоран Алимпић, заменик председника Скупштине града, Бранко Ковачевић, ректор Београдског универзитета и Драгица Моро, заменик секретара за образовање.
Подели вест