„Спортиш” иде даље
Масовна такмичења београдских школараца, сабрана у систем школског спорта у Београду под називом „Спортиш” реализоваће се и у 2010. години, а средства за реализацију, која износе 25.500.000 динара, обезбедиће град Београд.
„Спортиш” је подељен у три категорије: програм од школског до општинског нивоа, програм на градском нивоу и остали програми школског спорта.
Помоћник градског секретара за спорт и омладину Немања Радовић рекао је за Беоинфо да је у развоју сваког детета улога спорта изузетна.
– То је тако пре свега из здравствених разлога, али и из социолошких. Секретаријат за спорт и омладину, у оквиру својих могућности, чини све да обезбеди услове за остварење оба мотива – казао је Немања Радовић и позвао ученике, а нарочито професоре физичке културе, да се укључе у ове спортске активности.