Потписан уговор са фирмом „Техником” о донацији за „Докторову кулу”
У просторијама општине Савски венац данас је потписан уговор о донацији за „Докторову кулу” између општине и фирме „Техником”. Као најстарији здравствени објекат у Србији ова кула биће претворена у стационар за децу оболелу од канцера. Уговором се „Техником” обавезао да ће за овај хуманитарни пројекат уплатити 200.000 динара, као и да ће у току радова на „Докторовој кули”, који треба да почну у јуну, донирати још 300.000 динара.
– Велико нам је задовољство да на својој општини имамо фирме и људе који су се одазвали нашем позиву за учешће у овој мисији. Чини ми се да је у Србији све присутнија донаторска свест и ја се искрено надам да ће њиховим примером поћи и други и да ћемо овај хумани посао завршити на најлепши могући начин – рекао је председник општине Томислав Ђорђевић. Након потписивања уговора са Владаном Ковачевићем, председником Управног одбора „Техником” групе у чијем саставу су три фирме.
Данашња донација је званично и прва у овој акцији коју заједнички, уз општину Савски венац, организују и Републички фонд за здравствено осигурање, Фонд ПИО, Завод за заштиту споменика културе Београда, а уз подршку градоначелника Драгана Ђиласа и одговарајућих градских институција.