Беоинфо вести

Потписан уговор са фирмом „Техником” о донацији за „Докторову кулу”

12.02.2010.

Потписан уговор са фирмом „Техником” о донацији за „Докторову кулу”
Величина слова

У просторијама општине  Савски венац данас је потписан уговор  о донацији за „Докторову кулу” између општине  и фирме „Техником”. Као најстарији здравствени објекат у Србији ова кула биће претворена у стационар за децу оболелу од канцера. Уговором се „Техником” обавезао да ће за овај хуманитарни пројекат уплатити 200.000 динара, као и да ће у току радова на „Докторовој кули”, који треба да почну у јуну, донирати још 300.000 динара.

– Велико  нам је задовољство да на својој општини  имамо фирме и људе који су се одазвали нашем  позиву за учешће у овој  мисији. Чини ми се да је у Србији све присутнија донаторска свест и ја се искрено надам да ће њиховим примером поћи и други и да ћемо овај хумани посао завршити на најлепши могући начин – рекао је председник општине Томислав Ђорђевић. Након потписивања уговора са Владаном Ковачевићем, председником Управног одбора „Техником” групе у чијем саставу су три фирме.

Данашња донација је званично и прва у овој акцији коју заједнички, уз општину Савски венац, организују  и Републички фонд за здравствено  осигурање, Фонд ПИО, Завод  за заштиту споменика културе  Београда, а уз подршку градоначелника  Драгана Ђиласа и одговарајућих градских институција. 

Подели вест
mapa-responsive768-2.jpg
Интерактивна мапа
Интерактивна мапа најважнијих инвестиционих радова у Граду Београду
Сазнајте више