Беоинфо вести

Грип јењава, мере опреза и даље на снази

17.02.2010.

Грип јењава, мере опреза и даље на снази
Величина слова

У Центру за обавештавање града Београда одржан је редовни састанак стручног тима за борбу против новог грипа, на коме je речено да је епидемија у опадању, али да и даље треба задржати мере опреза.

 – У последње три недеље бележимо изразити пад броја оболелих, са 239 на 143. Ипак, вирус је још ту. Осим тога, овакву ситуацију нисмо никад имали. Најјачи талас епидемије био је у новембру, да би у фебруару знатно опао. Такав случај није забележен ни код нас ни у свету, па зато треба задржати мере опреза, нарочито стога што не можемо да предвидимо како ће се епидемија развијати током марта – рекла је др Невенка Жакула из Градског завода за јавно здравље, која је и члан градског тима за борбу против грипа. 

Подели вест
mapa-responsive768-2.jpg
Интерактивна мапа
Интерактивна мапа најважнијих инвестиционих радова у Граду Београду
Сазнајте више