Беоинфо вести

Специјалци демонстрирали ромским малишанима своје умеће

10.11.2010.

Специјалци демонстрирали ромским малишанима своје умеће
Величина слова

Припадници Специјалне антитерористичке јединице данас су као на филму демонстрирали своје вештине пред тридесеторо ромских малишана, који су некада живели у нехигијенском насељу испод „Газеле”. Циљ њиховог данашњег дружења је мотивација ромске деце да већ у школском узрасту размишљају о свом будућем занимању, а Секретаријат за социјалну заштиту ће их у наредном периоду упознати и са  другим професијама.

– Један од наших задатака је да прикажемо да у овој јединици раде људи који су храбри, способни и који су спремни да помогну друштву и држави у сваком тренутку. И управо они треба да буду пример свој деци Србије и свим генерацијама које долазе. Деци су се свидели сви садржаји, али највише рад са псима, јер воле да се друже са животињама – рекао нам је Жељко Мојсиловић, помоћник комаданта САЈ.

Дечаци и девојчице школског узраста, који сада живе у новоформираним насељима Макиш и Бољевци, кроз читав комплекс шетали су у колони два по два и марширали као војници. Били су одушевљени лабрадором Џекијем и специјалцима који се у пуној опреми пењу и спуштају низ ужад. Посебно их је обрадовало кад им је вођа тима Владан Мирковић дао „зелено светло” да рукују двогледима, камерама и полуатоматским пушкама и пиштољима, наравно без шаржера. Дритон Алексић, који иде у пети разред, рекао нам је да ће кад порасте бити специјалац и да ће возити тенк, али да прво мора да „заврши школу и добије јаке мишиће”.

Подели вест
mapa-responsive768-2.jpg
Интерактивна мапа
Интерактивна мапа најважнијих инвестиционих радова у Граду Београду
Сазнајте више