Додатна настава страног језика за ђаке из социјално угрожених група
Нови пројекат градске општине Врачар и Народног универзитета „Божидар Аџија” – бесплатна додатна настава страног језика за ђаке из социјално угрожених група почео је са реализацијом.
Овим пројектом обухваћена су деца којима су најпотребнија бесплатна, додатна знања страног језика. Циљна група пројекта су корисници социјалне помоћи, ђаци чији су родитељи у тешкој финансијској ситуацији, који живе у лошим социјалним условима, штићеници домова, деца из сигурних кућа и друге категорије ђака којима су потребни додатни часови.
Свака од шест основних школа на Врачару предложила је по три ученика четвртог и три ученика петог разреда који испуњавају критеријуме за додатну, бесплатну наставу страног језика. Сваки ученик ће добити књиге, свеске, прибор за цртање и писање и ранац. Ученици ће похађати наставу у НУ „Божидар Аџија” по два часа недељно, до завршетка школске године, када ће бити извршена провера знања, а дипломе ће им бити свечано уручене.