Едукативни програм за средњошколце у Дечјем културном центру Београда
Дечји културни центар Беoграда наставља са едукативним програмима намењеним средњошколцима, са циљем да се трибинама и конкурсима код младе генерације подстакне креативност и прошири свест о друштву у коме живе.
Тим поводом ће бити организована трибина „Југословенство и југословенски идентитет” када ће се генерацији деведесетих презентовати тема која је за њих поприлично непозната, изјавила је данас представница за медије тог центра Ивана Теодоровић.
Она је за Беоинфо навела да ће учесници трибине бити филмолог Ивана Кроња, историчар Срђан Милошевић, редитељка Мила Турајлић, док је почетак заказан за 18.30 сати у Црвеној сали тог центра.
–Ово је до сада шеста трибина коју је у претходном периоду посећивало у просеку око150 до 200 средњошколаца. Млади људи су били у прилици да расправљају о појави „турбофолка” у нашем друштву, учесталом насиљу међу младим људима и стању у медијима. Углавном на сваку трибину дође по неки учесник из јавног живота, попут редитеља филма „Шишање”, уз активно учешће посетилаца, што је и смисао скупа – истакла је Теодоровићева.
Она је, такође, подсетила да је у току конкурс радова у „слем” поезији, под називом „Стани на рампу и реци! (Али немој да фолираш)”, где се даје шанса креативним појединцима или групама да своје ауторске текстове представе јавности на оригиналан начин.
–Млади људи од 15 до 20 година треба до 20. фебруара да пошаљу свој текст или нацрт, који ће потом изговорити, одреповати или испричати у виду личне исповести. Избор теме је слободан, а наступ је ограничен на три минута, док све радове треба слати на мејл центра [email protected] – прецизирала је Теодоровићева.