Однето око 550 кубика кабастог смећа
У првој овогодишњој акцији одношења кабастог смећа са подручја десет градских општина, радници ЈКП „Градска чистоћа” уклонили су минулог викенда око 550 кубика разног отпада.
– Уместо само у суботу, радили смо и у недељу. Однета количина старог намештаја, апарата за домаћинство и другог кабастог отпада нешто је ипак мања него претходних месеци. То се и могло очекивати с обзиром на то да су празници у току и да су температуре ниске – објаснио је за БЕОИНФО директор Сектора оперативе „Градске чистоће” Милош Костић.
Према његовим речима, екипе овог предузећа ноћас и јутрос су ручно и уз помоћ ауточистилица уклањале снег из делова за које је задужена „Градска чистоћа”. Очишћени су и тротоари на потезу од Славије до Калемегдана, улице Кнез Михаилова и Кнеза Милоша, Трг републике, као и платои испред скупштина и амбасада. Посута је и со. Контејнери су редовно пражњени. Одношење смећа јутрос је мало каснило у стрмим, уским и за камионе тешко проходним улицама у појединим деловима Раковице, Вождовца и Звездаре.
Радници „Градске чистоће” су у јутарњим сатима 1. јануара уклонили око 150 кубика разног смећа са потеза где се организовано на улицама дочекивала Нова година. Међу однетим отпацима највише је било флаша, конзерви и пластичних чаша.