Беоинфо вести

Туристичкка презентација Београда у Даблину

20.01.2004.

Туристичкка презентација Београда у Даблину
Величина слова

Туристичка организација Београда представиће туристичке потенцијале града на сајму туризма у Даблину од 22. до 25. јануара. Потенцијалне туристе ТОБ ће покушати да привуче својим пропагандним материјалима, као и проспектима  чланица туристичког пула које желе да се представе на овом тржишту.

Београд ће на овом сајму бити представљан и као град који је Дунавом повезан са другим подунавским градовима Европе, главни град Србије, метропола која слави 200 година од Првог српског устанка и 600 година откако је проглашен престоницом, као и град у коме ће се одржати кошаркашки турнир „Dimond Ball”.

Први дан сајма резервисан је за промоцију хране и пића земаља учесница, па ће ТОБ представити „београдску ракију – шљивовицу”, врхунско суво бело вино „sauvignon”, „БГ пиво”, чоколадицу „Enjoy Belgrade” и његушку пршуту.

Београд ће бити представљен и на Дунавској туристичкој берзи од 25. до 27. јануара. На њој ће учествовати највећи туроператери и агенције које се баве крстарењем рекама.

Током 2002. и 2003. године у Београд је, према подацима ТОБ-а, упловило 260 бродова којима је град посетило 40 хиљада страних гостију. Ове године очекује се пораст броја пристајања и страних гостију од 25 одсто, што ће Београду донети знатан приход.

Подели вест
mapa-responsive768-2.jpg
Интерактивна мапа
Интерактивна мапа најважнијих инвестиционих радова у Граду Београду
Сазнајте више