У суботу међународна кајакашка регата „Првенство Балкана” за јуниоре
У суботу, 24. априла, на Ади Циганлији почиње међународна кајакашка регата „Првенство Балкана” за јуниоре у организацији Кајакашког савеза Србије. Очекује се учешће око 130 кајакаша из Хрватске, БиХ, Грчке, Македоније, Румуније, Молдавије, Мађарске и Словеније. Такмичење се наставља и у недељу.
На Ади Циганлији код Округлог купатила у недељу, 25. априла, с почетком у 9 часова одржаће се такмичење Хитне помоћи Србије. На овом такмичењу екипе ће показати спремност у пружању помоћи код разних ургентних прехоспиталних стања. Ово такмичење одржава се у организацији Српског лекарског друштва – Секције ургентне медицине, Црвеног крста Краљевине Норвешке, Црвеног крста Србије и ЈП „Ада Циганлија”.
У недељу, 25. априла, с почетком у 13 часова одржава се „Медијски paintball турнир” на терену за пеинтбол. На турниру ће учествовати између 40 и 50 новинара, који ће сачињавати осам екипа. Први отворени шумски терен на Ади Циганлији налази се око 400 метара од главног улаза на Аду, ка Савској тераси. У случају кише и лоших временских прилика, турнир ће бити одложен.