Арена ће бити спремна за Дијамантски турнир
Београдска арена ће до средине јуна бити спремна за Дијамантски турнир, који ће се одржати месец дана касније, изјавио је данас Ненад Богдановић у овом спортском објекту. Председник градске владе је завршне радове у хали „Лимес” обишао са Миодрагом Бабићем, председником Кошаркашког савеза Србије и Црне Горе, Предрагом Богосављевим, директором предузећа „ЕП 2005”, и Александром Бијелићем, директором Европског првенства 2005. године.
Богдановић је подсетио да је први пројекат за Арену био готов тек у фебруару прошле године, иако је њена изградња почела 1992.
– И тада је било урађено само 80 одсто пројекта, а многе ствари ни до данас нису испројектоване, већ се решавају на самом терену. Са добијањем пројекта ушли смо у прве тендере и послове, забринути хоћемо ли успети да до краја реализујемо највећу инвестицију у Србији. Сада, 14 месеци касније, са сигурношћу можемо да кажемо да ће сви извођачи уговорени посао обавити до предвиђеног рока – рекао је Богдановић.
У Арени тренутно ради око 50 предузећа, чији је рад добро координиран. Овакав обим посла омогућиће да се 90 одсто послова везаних за Европско првенство 2005. обави до Дијамантског турнира, а послови који преостану изводиће се у малој дворани, гаражи, паркингу.
– Све битне тендере смо завршили. Остало је само светло, али и тај посао се приводи крају. Ми смо практично пола градске владе ангажовали на овом послу и преузели потпуну одговорност за завршетак Арене. Радимо све по закону, средства су у потпуности обезбеђена – рекао је Богдановић.
Председник градске владе најавио је и да ће Кошаркашком савезу ових дана бити достављен распоред места седења, односно први документ који ће им омогућити да почну са продајом карата за турнир.