Још три дана за подношење захтева за хидрофоре
Скупштина града подсећа скупштине станара зграда које још имају проблема са притиском воде да до 30. маја писарници Секретаријата за комуналне и стамбене послове, Улица 27. марта 43–45 доставе захтеве за набавку и уградњу хидрофора. После овог рока нови захтеви више се неће разматрати.
Акцију уградње хидрофорских постројења градска влада започела је још 2002. године са жељом да помогне станарима вишеспратница у побољшању притиска воде. Цео посао финансира се из буџета града јер је процењено да станари не располажу довољним финансијским средствима за овакву интервенцију.
Тренутно је у току набавка 70 хидрофора у оквиру треће фазе, намењених зградама широм Београда. До сада је, у две фазе, набављено 40 хидрофора, који су уграђени у зграде у Новом Београду и Земуну. Како би акција имала пун ефекат, у последњој, четвртој фази хидрофоре треба да добију све преостале зграде у којима је недовољан притисак воде на вишим спратовима.
Мерење канализационих излива на осам места
Секретаријат за комуналне и стамбене послове расписао је конкурс за постављање осам мерних места на изливима београдске канализације. Почетак и крај радова предвиђени су за лето ове године. Рок за достављање понуда је 30. јун до 13 часова, а јавно отварање понуда заказано је за пола сата касније у просторијама Скупштине града на Тргу Николе Пашића 6.
Избор најповољнијег понуђача обавиће се у року од 45 дана од дана отварања понуда.