Велики попусти студентима уз „Еasy travel card”
У Скупштини града данас су представљене погодности које пружа студентска картица „Easy travel card”. Пројекат су осмислили студенти Саобраћајног факултета, а подржао га је Секретаријат за привреду града.
– Група студената нас је пре две година упознала са овим пројектом и одлучили смо да им помогнемо. Ова картица академцима омогућава велике попусте приликом путовања, али и разне друге бенефиције. Град ће и убудуће логистички или финансијски подржати сличне иницијативе – рекао је Горан Влаховић, градски секретар за привреду.
Право на „Еasy travel card” имају студенти свих виших школа и факултета (државних или приватних) у Србији, Црној Гори, Републици Српској, Федерацији БиХ, Хрватској и Македонији. Једини услов је да имају оверен семестар за текућу школску годину и да уплате симболичну чланарину. Са овом картицом стичу право на попусте од 30 до 50 одсто на четири регионалне железнице, на авионским летовима „Монтенегро ерлајнса” и код више од 40 аутобуских превозника из Србије, Црне Горе, БиХ, Македоније и Хрватске. Очекује се да у систем уђе и наш највећи авиопревозник ЈАТ. У прошлој години ову картицу купило је 11.500 студената.
– Уз „Easy travel card” могу се остварити попусти и приликом куповине карата у позориштима, спортским објектима, базенима. Овог лета са нашом картицом моћи ће знатно јефтиније да се летује у Турској, Бугарској и Црној Гори. Студентима ће ускоро на располагању бити и платежна „Easy travel academik card”, којом ће моћи да обављају безготовинска плаћања – рекао је Владимир Дамњановић, главни кооринатор овог пројекта.
План је да се систему „Easy travel card” прикључе сви аутобуски превозници из Републике Српске, затим железнице Федерације БиХ, Хрватске жељезнице, највећи аутобуски превозници из Хрватске и БиХ и Македоније, а у току су и преговори са партнерима из Словеније, Бугарске и Мађарске. „Easy travel card” може да се добије и на информативним пунктовима Туристичке организације Београда на Железничкој станици и у Кнез Михаиловој улици.