Проширење аутобуских стајалишта за функционалнији саобраћај 3.png
београд.рс

београд.рс

Београдска ризница

ПРОШИРЕЊЕ АУТОБУСКИХ СТАЈАЛИШТА ЗА ФУНКЦИОНАЛНИЈИ САОБРАЋАЈ: Решење за лакше кретање возила кроз град

08.04.2025.

ПРОШИРЕЊЕ АУТОБУСКИХ СТАЈАЛИШТА ЗА ФУНКЦИОНАЛНИЈИ САОБРАЋАЈ: Решење за лакше кретање возила кроз град
Величина слова

Град Београд ради непрестано на доношењу нових саобраћајних решења, а једно од њих је проширивање аутобуских стајалишта.

Аутобуске нише показале су се као ефикасно решење на Зеленом венцу, у току су радови на проширењу стајалишта код Трга Николе Пашића, а планиране су и нове нише близу Трга републике.

– Зелени венац је нешто што је можда највидљивије и највећи ефекат је и показало. Ми имамо тамо ситуацију да велики број аутобуса из Бранкове улице скреће десно ка Зеленом венцу и у том смислу онемогући чак и пражњење моста који је везан за број аутобуса који покушава да прими путнике односно да стане на стајалиште Зелени венац. Када смо направили ову нишу потпуно смо омогућили тај несметани пролаз како ка Теразијском тунелу, тако и ка Призренској улици и даље ка Теразијама – каже Марко Стојчић, главни урбаниста.

кружни токови на новом београду 7.png
београд.рс

Проточнији саобраћај у центру града ће омогућити и проширивање стајалишта код Трга Николе Пашића и Трга републике. 

Проширење аутобуских стајалишта за функционалнији саобраћај 9.png
београд.рс

– Код Трга Николе Пашића такође радимо две аутобуске нише, фактички две нове траке и ту се омогућава знатно боље кретање возила и суштински бенефит је да аутобуски саобраћај добије на квалитету и на брзини, али и са друге стране и путнички. Следи нам и на Тргу републике слична интервенција у оквиру новог кружног тока који ће се десити на самом Тргу републике. Имаћемо проширење ка Стакленцу где ће бити аутобуско стајалиште и ту ће се отворити у знатној мери нова површина за боље функционисање саобраћаја – наводи Стојчић. 

Проширење аутобуских стајалишта за функционалнији саобраћај 10.png
београд.рс

Прављењем аутобуских ниша, Град Београд растерећује саобраћај и омогућава лакше кретање возила кроз град, чиме се унапређује квалитет аутобуског саобраћаја. 

Подели вест