Нови подвожњак у булевару уметности повезаће Саву и Дунав (2).png
београд.рс

београд.рс

Београдска ризница

НОВИ ПОДВОЖЊАК У БУЛЕВАРУ УМЕТНОСТИ ПОВЕЗАЋЕ САВУ И ДУНАВ: Решење за растерећење саобраћаја на Новом Београду

23.05.2025.

НОВИ ПОДВОЖЊАК У БУЛЕВАРУ УМЕТНОСТИ ПОВЕЗАЋЕ САВУ И ДУНАВ: Решење за растерећење саобраћаја на Новом Београду
Величина слова

На Новом Београду су у току радови на повезивању Булевара Црвене армије и Булевара уметности.

Град Београд ради на доношењу нових саобраћајних решења која ће растеретити саобраћај у граду.

1 Podvožnjak u Bulevaru umetnosti.jpg
Будући изглед подвожњака у Булевару уметности
београд.рс

Једно од њих је изградња подвожњака у Булевару уметности на Новом Београду који ће бити прва саобраћајница која повезује две реке - Саву и Дунав.

Нови подвожњак у булевару уметности повезаће Саву и Дунав (8).png
београд.рс

„Прави се подвожњак испод железничког колосека и то ће бити један нов правац. Практично ћемо тим саобраћајним решењем направити најдужу улицу на Новом Београду, која ће спојити Саву и Дунав и то ће бити заиста велики напредак у омогућавању свима онима који су у саобраћају на Новом Београду да добију једну нову алтернативу повезивања”, објашњава Бојан Бован, градски секретар за саобраћај.

Град Београд -интервју Бован, реформа јавног превоза 2.png
београд.рс

Завршетком радова, Булевар уметности и Булевар хероја са Кошара ће преузети значајан део саобраћаја из улица Омладинских бригада и Тошин бунар, које су, уз Улицу Јурија Гагарина, најпрометније новобеоградске саобраћајнице. 

Подели вест