image004.png
УК Пароброд промо

УК Пароброд промо

Манифестације

РАЗГОВОР О САВРЕМЕНОЈ ПОЕЗИЈИ У ПАРОБРОДУ: Представљање антологије Дубравке Ђурић

19.04.2025.

РАЗГОВОР О САВРЕМЕНОЈ ПОЕЗИЈИ У ПАРОБРОДУ: Представљање антологије Дубравке Ђурић
Величина слова

Разговор о антологији „Тела и језици у покрету – савремена женска поезија у постјугословенским песничким културама", коју је приредила Дубравка Ђурић уз читање поезије појединих песникиња, одржаће се у уторак, 22. априла од 18 часова у УК Пароброд.

Када се одржава

22. април


Осим др Дубравке Ђурић, професора, песника, теоретичара поезије и критичара, о „Телима и језицима у покрету'' говориће др Милош Ђурић професор ЕТФ-а Универзитета у Београду, уз модерацију Катарине Лазић, уреднице књижевног програма у Пароброду.

Антологија садржи укупно 40 песникиња, рођених између 1969. и 1996. године и насловом сугерише да је за савремену поезију важна динамика кретања песникиња, како географским, тако и имагинарним просторима. Избором ауторки, антологичарка је намеравала да укаже да поезија постоји у „плуралности облика, идеологија и тема''.

Поред уводне белешке и обимне студије о савременој поезији др Ђурић, „Тела и језици у покрету – Савремена женска поезија у постјугословенским песничким културама'' осим одабраних стихова ауторки, садржи и аутопоетичке текстове појединих песникиња. 

Заступљене су песникиње из Србије, Хрватске, Црне Горе, Босне и Херцеговине, Словеније и Македоније, а неколико њих делује у другим културама и на другом језику.

Подели вест