25 ДОКУМЕНТАРНИХ ПАНОА: „Пут ка слободи: изложба поводом 250 година америчке независности”
„Пут ка слободи":изложба поводом 250 година америчке независности“, биће отворена у петак, 26. јуна у 12 часова, у Галерији Атријум Библиотеке града Београда.
Где се одржава
Галерија Атријум Библиотеке града Београда
Изложба је заснована на оригиналној поставци „The Founders Museum: The Road to Liberty“, која је припремљена у партнерству са Белом кућом и Министарством образовања Сједињених Америчких Држава, поводом америчког програма обележавања 250 година независности Сједињених Америчких Држава.
Посетиоци ће моћи да кроз 25 документарних паноа, одабраних за ову прилику, упознају кључне догађаје који су водили ка стицању независности САД – од првих протеста против британске власти и Бостонске чајанке, преко усвајања Декларације о независности и најзначајнијих битака Америчке револуције, до међународног признања нове државе. Изложба представља и најзначајније личности тог доба, међу којима су Џорџ Вашингтон, Томас Џеферсон, Бенџамин Френклин и Џон Адамс, као и истакнуте жене чији је допринос револуцији оставио трајан траг у америчкој историји.
На отварању у Галрији Атријум, говориће Ненад Миленовић, директор Библиотеке града Београда, и Ерин Котхајмер, заменица шефа мисије Амбасаде САД у Србији.