U planu i nadogradnja garaža „Obilićev venac” i „Zeleni venac”
Otvaranjem podzemne garaže ispod Pionirskog parka, koja će raspolagati sa 450 mesta za parkiranje vozila, umnogome će se olakšati parkiranje u najstrožem centru grada, čulo se na današnjoj prezentaciji proteklog četvorogodišnjeg rada JKP „Parking servis”. U narednom periodu, „Parking servis” planira i da nadogradi garaže „Obilićev venac” i „Zeleni cenac”, čime bi centar Beograda dobio još oko 270 mesta za parkiranje vozila. Pored toga, predviđeno je i da ulice Vračara i Čukarice budu podeljene na zone, kao što je to već učinjeno u „krugu dvojke”, kao i da na leto započne izgradnja marine na Adi Ciganliji.
Kako je ovom prilikom rekao predsednik gradske vlade Nenad Bogdanović, grad i, pre svega, „Parking servis” imaju obavezu da obezbede što više mesta za parkiranje automobila.
– Na dobrom smo putu da rešimo problem parkiranja i grad u tome maksimalno pomaže. Biće otvorena javna garaža kod Pionirskog parka, a projekat zoniranja ulica proširiće se i na druge opštine. Iako želimo da sklonimo vozila iz centralnih gradskih zona, to moramo sistematski da radimo. Kada se građanima bude ponudio kvalitetan javni prevoz, na ulicama će biti manje vozila. Čim zakonom bude dozvoljeno, privatnom sektoru će koncesijama biti omogućeno da gradi javne garaže. Nadam se da će „Parking servis” dočekati i da privatni sektor učestvuje u poslu odnošenja nepropisno parkiranih automobila. „Parking servis” trenutno je jedno od najboljih gradskih preduzeća i neka nastavi da radi dobro kao što je u protekle četiri godine – istakao je Bogdanović.
Kao što to Skupština grada čini u ovom poslednjem sazivu, i JKP „Parking servis” želi da, javnošću rada, postavi standarde i ciljeve koje će ispunjavati, rekao je generalni direktor ovog preduzeća Živorad Anđelović.
Pored ostalog, u prethodne četiri godine „Parking servis” izgradio je pet montažno-demontažnih parkinga sa oko 400 mesta za parkiranje vozila i sedam posebnih parkirališta sa oko 4.500 mesta, podelio „krug dvojke” na tri zone za parkiranje, uveo automatski sistem naplate parkiranja u javnim garažama, otvorio moderan saobraćajni centar na Mostarskoj petlji. Uz podizanje kvaliteta usluga na viši nivo, ovo preduzeće okončalo je spor oko projekta „Parking plus” pred Međunarodnim arbitražnim sudom u Parizu, pribavilo potrebnu imovinsko-pravnu i urbanističku dokumentaciju za više od 45 lokacija, kao za garaže „Obilićev venac” i „Zeleni venac”, i pokrenulo niz akcija među kojima su bile i „Na zeleno se vozi, na zeleno se ne parkira” i „Jedna škola, jedan parking”.