Vibracije Latinske Amerike u Čika Ljubinoj
Raznovrsna ponuda programa „Leto u Beogradu - leto dobrih vibracija” predviđena je i za predstojeći vikend. Tako je za petak, 13. avgusta, u 21 čas u ulici Vuka Karadžića zakazana predstava „Ah, kako sam lep”, a izvođači su Milenko Pavlov, Vesna Stanković i Srđan Jovanović.
Subota je takođe bogata kulturno – umetničkom ponudom od jutarnjih do kasnih večernjih sati. Meksiko, Ekvador, Kuba, Argentina – zemlje Latinske Amerike, u Čika Ljubinoj ulici će izložiti raznovrsne suvenire, bogate i koloritne nacionalne nošnje, kaktuse, a folklorne grupe i muzički ansabl „Moreno”, predstaviće se posetiocioma od 15 do 19 časova.
Istog dana, u ulici Vuka Karadžića, održaće se prodajna izložba knjiga, oslikanih svilenih predmeta i modna revija. Ko poželi da pogleda različita izdanja knjiga, ili da kupi neki suvenir ili ručno slikanu svilu, treba da prošeta ulicom Vuka Karadžića, od 11 do 17 časova. Fešta se nastavlja modnom revijom na kojoj nastupaju manekeni agencije FS Models. Celodnevni program upotpuniće i žongleri.
Posetioci „Leta dobrih vibracija” svake subote i nedenje, pa i ovog 14. i 15. avgusta, imaće priliku da razgledaju i kupuju antikvitete u Skadarskoj ulici, od 17 do 22 časa