U zimskom redu vožnje 1.279 vozila
– Beograđane će od sutra, 1. septembra, prevoziti 1.279 vozila Gradskog saobraćajnog preduzeća „Beograd” i privatnih prevoznika. Na linije će izaći 663 autobusa, 150 tramvaja i 93 trolejbusa GSP-a i 373 privatna autobusa. Cena karte ostaće nepromenjena – rekao je predsednik gradske vlade Nenad Bogdanović prilikom današnjeg obilaska pogona „Karaburma” Gradskog saobraćajnog preduzeća „Beograd”.
Bogdanović je rekao da je od izuzetne važnosti da integrisani tarifni sistem nastavi nesmetano da funkcioniše i najavio da će privatnicima iz budžeta grada biti odobrena dodatna sredstva, jer je gorivo u međuvremenu poskupelo za oko 15 odsto. On je izrazio nadu da će posle nedavne rekonstrukcije trolejbuske mreže ovaj vid prevoza sada biti znatno pouzdaniji i obećao nova ulaganja.
Generalni direktor GSP-a Slaven Tica rekao je da je tokom letnjih meseci izvršen remont 170 autobusa, 50 trolejbusa i 80 tramvaja. Izvršene su i popravke na sistemima za grejanje i hlađenje, pa će najveći gradski prevoznik spremno dočekati zimu.
– Prosečna starost naših autobusa sada je 5,8, trolejbusa 9,6 i tramvaja oko 20 godina. U oktobru očekujemo isporuku još 12 niskopodnih solo trolejbusa i 15 zglobnih autobusa. U planu je i generalni remont još 20 autobusa starih oko deset godina – rekao je Tica.
Bogdanović i Tica obišli su i pogon za pranje autobusa i složili se da više nema nikakvih razloga da sva vozila GSP-a na linije ne izlaze besprekorno čista.