Beoinfo vesti

Počeo javni uvid u Nacrt regulacionog plana naselja Padina

27.09.2004.

Počeo javni uvid u Nacrt regulacionog plana naselja Padina
Veličina Slova

U zgradi Skupštine grada  u ulici 27. marta 43-45 počeo je javni uvid u  Nacrt plana detaljne regulacije četiri mesne zajednice Zvezdare i Voždovca na kojima se nalazi naselje Padina.

– Radi se o prostoru od oko 200 hektara koji je u proteklih petnaestak godina bio žestoko „napadnut” divljom gradnjom. Donošenjem novog regulacionog plana stvoriće se uslovi da se i u tom delu Beograda konačno stavi tačka na bespravnu izgradnju i ceo taj prostor infrastrukturno uredi kako treba, čime će se stvoriti i uslovi za njegovu plansku izgradnju – rekao je tim povodom potpredsednik gradske vlade Ljubomir Anđelković.

Nova planska rešenja i prateće karte moći će da se razgledaju radnim danima od 9 do 15 časova, sve do 5. novembra. Isti rok važi i za eventualne primedbe i sugestije, koje u pisanom obliku treba dostaviti Sekretarijatu za urbanizam i građevinske poslove Skupštine grada u ulici 27. marta 43 do 45. Sve primedbe moći će i usmeno da se obrazlože na javnoj sednici,  koja je zakazana za 30. novembar u 13 časova u zgradi Skupštine grada na Trgu Nikole Pašića broj 6.

Podeli vest
mapa-responsive768-2.jpg
Interaktivna mapa
Interaktivna mapa najvažnijih investicionih radova u Gradu Beogradu
Saznajte više