На Тргу републике измене у режиму рада јавног превоза
Током извођења радова на редовном одржавању на Тргу републике, на делу између зона раскрсница са Коларчевом, Браће Југовића, Француском и Васе Чарапића, од 1. до 11. августа доћи ће до нове промене у раду линија јавног превоза, саопштено је из Секретаријата за јавни превоз.
Током радова саобраћај ће се одвијати двосмерно на потезу од Дечанске до Француске, док ће смер из/ка Коларчевој бити затворен за саобраћај.
Возила јавног превоза ће саобраћати на следећи начин:
– линије 28, 29, 41, као и сада, неће саобраћати;
– линија 40 ће, као и сада, саобраћати на редовној траси уз појачање;
– линија 22А се укида;
– линија 24 ће саобраћати у оба смера трасом: Цара Душана – Француска – Трг републике – Македонска – Светогорска – Таковска – Булевар краља Александра и даље редовно;
– линије 26 и 26Н ће, као и сада, саобраћати на траси: Цара Душана – Џорџа Вашингтона – 27. марта – Краљице Марије – Рузвелтова – Булевар краља Александра (Синђелићева, Краљице Марије у смеру ка Дорћолу) и даље у складу са радовима у Улици Максима Горког;
– линија 27 ће, као и сада, у оба смера саобраћати следећом трасом: Булевар деспота Стефана (Браће Југовића, Француска у смеру ка Тргу републике) – Џорџа Вашингтона – 27. марта – Краљице Марије – Рузвелтова и даље на редовној траси.
Успоставља се привремена аутобуска линија 29А (због накнадних радова у Војислава Илића), која ће саобраћати на релацији Трг Славија – Медаковић 3, а након завршетка радова у Војислава Илића иста се укида и уместо ње ће саобраћати тролејбуска линија 29Л, која ће саобраћати на овој скраћеној траси Трг Славија – Медаковић 3.
Линија 31 ће у смеру од Коњарника саобраћати на траси: Трг Славија – Немањина – Кнеза Милоша – Таковска – Светогорска – Македонска – Трг републике – терминус „Трг републике” – Браће Југовића – Македонска – Светогорска – Таковска – Кнеза Милоша – Немањина – Трг Славија и даље редовно према Коњарнику. Возила са ове линије ће у зони Трга републике користити стајалишта „Трг републике” у Коларчевој улици (оба смера).
Линије 37 и 44 ће саобраћати, у оба смера, на траси: Жоржа Клемансоа – Француска – Трг републике – Македонска – Светогорска – Таковска – Кнеза Милоша и даље на редовним трасама (у складу са радовима у Пожешкој улици за линију бр. 37).
Линија 58 ће, као и сада, саобраћати у оба смера Булеваром деспота Стефана, Цвијићевом, Таковском, Кнеза Милоша и даље у складу са радовима у Пожешкој улици.
Линија ЕКО 2 ће саобраћати на скраћеној траси Трг Славија – Београд на води.
Линија АДА 1 ће, као и сада, у смеру ка Ади Циганлији саобраћати улицама Браће Југовића, Македонском, Светогорском, Таковском, Кнеза Милоша и даље редовно, док ће у смеру ка Тргу републике саобраћати улицама Кнеза Милоша, Таковском, Светогорском, Македонском, Француском до терминуса „Трг републике”.
Линије 29Н, 31Н, 33Н, 47Н и Е9 ће саобраћати од терминуса „Трг републике” на траси: Браће Југовића (Француска у смеру ка Тргу републике) – Македонска – Светогорска – Таковска – Кнеза Милоша – Немањина – Трг Славија и даље на редовним трасама.
Линије 37Н, 56Н, 511Н и Е2 ће, као и сада, саобраћати у смеру са Трга републике (полазно стајалиште за линију бр. 43) следећом трасом: Браће Југовића – Македонска – Светогорска – Таковска – Кнеза Милоша и даље на редовним трасама (у складу са радовима у Пожешкој улици за линије бр. Е2, 37Н и 51Н), док ће у смеру ка Тргу републике саобраћати на траси: Кнеза Милоша – Таковска – Светогорска – Македонска – Француска до терминуса „Трг републике”.
Линија 51Н ће саобраћати од терминуса „Трг републике” на траси: Браће Југовића (Француска у смеру ка Тргу републике) – Македонска – Светогорска – Таковска – Кнеза Милоша – Немањина и даље у складу са радовима у Пожешкој улици.
Линије 68Н и 603Н ће, као и сада, саобраћати у смеру ка Новом Београду и Добановцима са стајалишта „Трг републике” – полазно за линију бр. 27, док ће у смеру ка Тргу републике саобраћати улицама Дечанском, Браће Југовића, Француском до стајалишта „Трг републике”.
Линија 75Н ће у смеру ка Тргу републике саобраћати на траси: Зелени венац – Теразијски тунел – Дечанска – Македонска – терминус „Трг републике” до долазног/полазног стајалишта „Трг републике” (#603), које у редовном режиму користе линије бр. 27, 15Н, 27Н и 704Н, док ће у супротном смеру саобраћати на траси: Браће Југовића – Теразијски тунел и даље редовно.
Линије 202Н и 301Н ће, као и сада, саобраћати са Трга републике трасом: Браће Југовића – Македонска – Светогорска – Мајора Илића – 27. марта – Краљице Марије – Рузвелтова и даље на редовним трасама, док ће у смеру ка Тргу републике саобраћати на траси: Краљице Марије – 27. марта – Мајора Илића – Светогорска – Македонска – Француска до терминуса „Трг републике”.
Линија 304Н ће, као и сада, саобраћати са Трга републике улицама Браће Југовић, Македонском, Светогорском и даље редовном трасом, док ће у смеру ка Тргу републике саобраћати Француском улицом до терминуса „Трг републике”.
Привремено се укидају аутобуска стајалишта:
– „Трг републике” (шифра ст. #532), „Теразије” (шифра ст. #195), „РК Београђанка” (шифра ст. #197) и „Трг Славија” (шифра ст. #199) – смер ка Тргу Славија;
– „Трг Славија” (шифра ст. #200), „РК Београђанка” (шифра ст. #198), „Теразије” (шифра ст. #196) и „Трг републике” (шифра ст. #533) – смер ка Тргу републике.
Привремено се измешта аутобуско стајалиште:
– „Трг републике” (шифра ст.#3031 – смер ка Дечанској улици), на позицију која се налази око 20 метара после редовне.