Bogojavljenje obeleženo i na Voždovcu
Tradicionalno plivanje za Časni krst održano je danas na jezeru Bela reka u Ripnju, a manifestaciju povodom jednog od najvećih hrišćanskih praznika Bogojavljenja organizovali su meštani Ripnja, uz podršku Opštine Voždovac.
Nakon liturgije u Crkvi Svete Trojice u Ripnju usledilo je osvećenje i spuštanje Časnog krsta u vodu, čemu su prisustvovali predsednica opštine Voždovac Bojana Jakšić, funkcioneri Opštine Voždovac i direktorka Doma zdravlja „Voždovac” spec. dr Nevenka Veličković.
Među brojnim plivačima našla se i jedna hrabra devojka, a svi zajedno do Časnog krsta plivali su 33 metra, što simbolizuje broj Hristovih ovozemaljskih godina. Kako običaj nalaže, u duhu zajedništva, dobročinstva i ljubavi, najbrži plivač Krst je predao najmlađem učesniku.
Predsednica opštine Voždovac Bojana Jakšić čestitala je svim građanima praznik Bogojavljenje i istakla da je ponosna što se običaj plivanja za Časni krst prenosi na mlađe generacije, izrazivši zahvalnost Srpskoj pravoslavnoj crkvi i organizatorima manifestacije.
Jakšićeva je posebno pozdravila učesnike i čestitala im na hrabrosti i izdržljivosti, jer je to pravi put kojim jačamo veru, jedinstvo i čuvamo našu tradiciju.
– Neka nam Bogojavljenje donese mir, slogu i zajedništvo, a praznični duh koji danas ovde osećamo neka nas vodi tokom cele godine – poručila je Bojana Jakšić.