Beoinfo vesti

Urbanistički plan za blokove 1 i 20 na Dedinju i Senjaku

25.11.2004.

Urbanistički plan za blokove 1 i 20 na Dedinju i Senjaku
Veličina Slova

– Objekti u Bloku 1 i 20 na Dedinju i Senjaku izgrađeni su na osnovu privremenih dozvola do privođenja zemljišta nameni. Prema Generalnom urbanističkom planu, na tom terenu može se izgraditi mnogo veća površina poslovnog i komercijalnog prostora nego što to u zbiru čine sadašnji, privremeni objekti – rekao je danas glavni arhitekta grada Đorđe Bobić.

U toku 2002. godine Skupština opštine Savski venac pokrenula je akciju da se  taj prostor urbanizuje, a grad je finansirao uspešno završeni konkurs na koji je stiglo  40 radova. Na osnovu tih rešenja, grad će uraditi urbanistički plan.

– Direkcija za gradsko građevinsko zemljište će oglasiti ovu lokaciju preko javnog tendera a investitori koji je dobiju izgradiće ove blokove u punom kapacitetu i unaprediti lik Beograda. Niko sadašnjim vlasnicima privremenih objekata ne zabranjuje da se prijave na taj tender, ali grad mora da štiti svoje zemljište tako da se ono upotrebljava u njegovom interesu. Ako na nekom prostoru može da se izgradi znatna površina, to za Beograd znači nova sredstva za njegovu infrastrukturu. Ovde se radi o pokušaju da se gradsko građevinsko zemljište prisvoji bez javnog tendera, a to nećemo dozvoliti – rekao je Bobić.

Podeli vest
mapa-responsive768-2.jpg
Interaktivna mapa
Interaktivna mapa najvažnijih investicionih radova u Gradu Beogradu
Saznajte više