Beoinfo vesti

Povećan broj obolelih od zaraznih bolesti

28.01.2005.

Povećan broj obolelih od zaraznih bolesti
Veličina Slova

Prema najnovijim podacima Gradskog zavoda za zaštitu zdravlja, na području Beograda u decembru je registrovano 1.715 slučajeva zaraznih bolesti, što je za 51,4 odsto više nego u istom periodu lane, a 47,9 odsto više nego u novembru 2004. godine.

Kako je za BEOINFO rekla dr Nevenka Žakula, načelnik Službe za epidemiologiju, u ovom periodu najviše je bilo obolelih od respiratornih infekcija – ukupno 1.365 osoba. Na drugom mestu su crevne bolesti, sa 230 obolelih, dok parazitarne bolesti, sa 60 obolelih, zauzimaju treće mesto.
Prema njenim rečima, iz grupe bolesti za čiju se preventivu koriste vakcine tokom decembra zabeležena su tri oboljenja.

Na području grada u decembru su registrovane dve epidemije. U Specijalnoj bolnici za cerebralnu paralizu od dijareje je obolelo desetoro dece. U epidemiji salmonele, zabeleženoj među učenicima OŠ „Drinka Pavlović” u Starom gradu, obolelo je 14 dece.

Podeli vest
mapa-responsive768-2.jpg
Interaktivna mapa
Interaktivna mapa najvažnijih investicionih radova u Gradu Beogradu
Saznajte više