Beoinfo vesti

Konkurs za dodelu linija privatnim prevoznicima biće raspisan sledeće nedelje

04.04.2005.

Konkurs za dodelu linija privatnim prevoznicima biće raspisan sledeće nedelje
Veličina Slova

Konkurs za dodelu linija privatnim autobuskim prevoznicima biće raspisan između 12. i 15. aprila, najavio je danas Željko Đukanović, direktor Direkcije za javni prevoz grada. U toku su poslednje pripreme za raspisivanje ovog konkursa.

– Radimo danonoćno i vrlo smo blizu usaglašavanja uslova konkursa, načina bodovanja prijavljenih, kao i određivanja modela ugovora koje ćemo potpisati sa privatnim prevoznicima. Već sada se zna da će konkursom biti ponuđeno između 60 i 70 linija raspoređenih u tri kategorije. Ugovori će biti potpisivani na sedam godina, što će privatnicima omogućiti planiranje razvoja na duži rok – rekao je Đukanović.

Prema njegovima rečima, od raspisivanja konkursa do zaključenja ugovora proći će najmanje dva i po meseca jer je čitav posao veoma komplikovan. Izvesno je da će realizacijom ovog konkursa Beograd dobiti kvalitetniji javni prevoz jer se očekuje da od 350 privatnih autobusa bar 60 odsto budu novi, što sada nije slučaj.

– Privatnici koji imaju nove autobuse imaće prednost na konkursu. Zbog toga ovih dana većina njih vodi intenzivne pregovore sa bankama i lizing kompanijama oko kupovine novih vozila. Svima je u interesu da javni prevoz bude bolji, pa se nadam da će čitava procedura proteći bez većih pritužbi i problema – naveo je Đukanović.

Podeli vest
mapa-responsive768-2.jpg
Interaktivna mapa
Interaktivna mapa najvažnijih investicionih radova u Gradu Beogradu
Saznajte više