Beoinfo vesti

Ove godine ugradnja pet novih tramvajskih skretnica

28.06.2005.

Ove godine ugradnja pet novih tramvajskih skretnica
Veličina Slova

Gradsko saobraćajno preduzeće „Beograd” će tokom letnjih meseci kupiti i ugraditi pet novih električnih tramvajskih skretnica. Dva ovakva uređaja biće montirana na raskrnici Bulevara kralja Aleksandra i Ruzveltove, dok će po jedan biti postavljen na Slaviji, u Karađorđevoj ulici kod hotela „Bristol” i u novobeogradskom Trećem bulevaru.

– Dinamika postavljanja skretnica zavisi od toga kada će početi rekonstrukcija tramvajske mreže u Nemanjinoj ulici. Radi se o vrlo važnim uređajima koji omogućavaju da se tramvajski saobraćaj odvija bezbedno i bez zastoja. Tokom prošle godine uradili smo deset novih skretnica koje je proizveo MIN iz Svrljiga – rekao je za BEOINFO Slobodan Stević, direktor tramvajskog podsistema u GSP „Beograd”.

Računajući i one koje se nalaze u tramvajskim depoima, najveći gradski prevoznik raspolaže sa oko 140 mehaničkih i električnih skretnica.


Podeli vest
mapa-responsive768-2.jpg
Interaktivna mapa
Interaktivna mapa najvažnijih investicionih radova u Gradu Beogradu
Saznajte više