Beoinfo vesti

Obeležena 91 ulica

25.08.2005.

Obeležena 91 ulica
Veličina Slova

U protekla dva meseca JKP „Parking servis” obeležio je 91 ulicu u centru grada u kojima se obavlja naplata i kontrola parkiranja.

 Radi lakšeg i preglednijeg parkiranja, u „krugu dvojke” uvedena je novina u označavanju horizontalne signalizacije. Pored belo iscrtanog parking prostora, parking mesta za parkiranje obeležena su i bojom zone u kojoj se vozilo ostavlja.

 Do sada je na ovaj način u prvoj (crvenoj) zoni obeleženo 20 ulica sa 895 mesta, u drugoj (žutoj) zoni 39 ulica sa 2.023 mesta i u trećoj (zelenoj) zoni 32 ulice sa 2.100 mesta za parkiranje. Trenutno se, kada dozvole vremenske prilike, izvode radovi u drugoj zoni, na Topličinom vencu i Savskom trgu, i u ulicama Svetozara Markovića i Kralja Milana koje pripadaju trećoj zoni. Na obeležavanje čeka još 18 ulica.

Posle završetka radova i asfaltiranja  određenih ulica, kao i iscrtavanja parking prostora belom bojom, za koje je zaduženo JKP „Beograd-put”, JKP „Parking servis” nastaviće obeležavanje mesta za parkiranje i u preostalim ulicama sve tri zone.

Podeli vest
mapa-responsive768-2.jpg
Interaktivna mapa
Interaktivna mapa najvažnijih investicionih radova u Gradu Beogradu
Saznajte više