Beoinfo vesti

Predstavljen novi kompakt-disk Duška Gojkovića

12.10.2005.

Predstavljen novi kompakt-disk Duška Gojkovića
Veličina Slova

Renomirani džez muzičar Duško Gojković predstavio je danas na konferenciji za novinare u  Starom dvoru svoj novi kompakt-disk A Handful O’Soul. Reč je o muzici koju je Gojković snimio sa 19 evropskih džez muzičara povodom proslave dvestote godišnjice Prvog srpskog ustanka i stvaranja moderne srpske države. U petak, 14. oktobra, Duško Gojković održaće koncert u „Sava centru” u sklopu BEMUS-a.

Konferenciji za novinare prisustvovao je i gradonačelnik Beograda Nenad Bogdanović, koji je izrazio zadovoljstvo što će Beograđani moći uživo da čuju Duška Gojkovića, koga je nazvao  kulturnim ambasadorom naše zemlje u svetu. Bogdanović je rekao i da mu je drago što je džez našao svoje mesto na BEMUS-u.

 Trubač Duško Gojković ove nedelje obeležava pedesetu godišnjicu početka svoje internacionalne karijere, tokom koje je svirao sa takvim velikanima džeza kao što su Dizi Gilespi, Majls Dejvis, Soni Rolins, Li Konic, Džeri Maligan i Klark Teri. 

Podeli vest
mapa-responsive768-2.jpg
Interaktivna mapa
Interaktivna mapa najvažnijih investicionih radova u Gradu Beogradu
Saznajte više