Beoinfo vesti

Komandant Gradskog štaba za odbranu od poplava obišao ugrožene lokacije

12.04.2006.

Komandant Gradskog štaba za odbranu od poplava obišao ugrožene lokacije
Veličina Slova

Komandant Gradskog štaba za odbranu od poplava Srđan Jovanović obišao je danas naselja ugrožena porastom vode Save i Dunava – „Partizan” na Adi Ciganliji, „Tarolit” kod Ostružnice, Dunavski kej u Zemunu i Veliko Selo i sa rukovodiocima opštinskih štabova razgovarao o neophodnim potezima koje treba preduzeti da bi se sprečio prodor vode.

U naselju „Partizan”, koje ima oko 300 kuća, situacija je danas stabilna. Za utvrđivanje bedema stigla je sva neophodna oprema, kao i velike vreće sa peskom, a angažovana je i sva potrebna mehanizacija. Četiri pumpe ispumpavaju višak vode. 

– Stanje u ovom naselju sada je bolje nego prošle godine, kada smo imali mnogo veće probleme. Trenutno pojačavamo nasip oko Ade Ciganlije i spremamo se za duži period visokog vodostaja reke Save. Danas smo dobili 50.000 džakova  – rekao je Srđan Jovanović.

Situacija je bolja i u naselju „Tarolit”, gde je sinoć oko 18 časova voda delimično probila nasip. Efikasnom akcijom Štaba za odbranu od poplava i angažovanjem mehanizacije brana je veoma brzo sanirana. Borba sa nabujalom rekom traje i danas.

– U „Tarolit” ćemo odmah poslati još jedan bager koji će pomoći ljudima da što efikasnije zaštite svoje kuće. Mislim da ni ovde neće biti većih problema – kazao je Jovanović.

Duž Zemunskog keja postavljene su vreće sa peskom, a Opštinski štab je danas naložio izdizanje bedema za još dvadesetak centimetara jer se očekuje dalji priliv vode. Predstavnici Opštinskog štaba za odbranu od poplava veruju da će to biti dovoljno da bi se izbegle veće štete.  Dogovoreno je da Gradski štab opštini Zemun dostavi još dve pumpe za vodu.

Najteža situacija je u Velikom Selu, gde je voda stigla vrlo blizu kuća. Zbog toga su radnici JKP „Beograd-put” danas započeli gradnju privremenog nasipa, koji će biti visok jedan metar a dugačak  800 metara. Očekuje se da će njegova izgradnja biti završena tokom noći.

Podeli vest
mapa-responsive768-2.jpg
Interaktivna mapa
Interaktivna mapa najvažnijih investicionih radova u Gradu Beogradu
Saznajte više