Beoinfo vesti

Građani traže uvođenje komunalne policije

04.07.2006.

Građani traže uvođenje komunalne policije
Veličina Slova

U „Beokom servis” dosad je stiglo oko 14.000 ispunjenih anketnih listića sa predlozima građana za učešće u raspodeli gradskog budžeta. Ove anketne listiće sva beogradska domaćinstva dobila su uz majske uplatnice „Infostana“.

Najviše listića stiglo je, kao i prošle godine, sa teritorije Novog Beograda, ali su jednako zainteresovani i Vračarci, kao i žitelji Starog grada. Veliki broj anketnih listića stigao je i iz Surčina.

U ovogodišnjoj anketi Beograđanima je omogućeno da i sami daju predloge šta je potrebno gradu i na šta treba trošiti sredstva iz budžeta. Osim što se protive nelegalnoj gradnji, parkiranju na zelenim površinama i trotoarima, građani se žale na nesavesne vlasnika pasa koji prljaju grad, predlažu uvođenje komunalne policije i drakonske kazne za prekršitelje javnog reda i mira.
Građane sa periferije muči nedostatak kanalizacije, a želeli bi i bolji gradski prevoz, kao i asfaltarine ulice.

Ovogodišnja akcija traje još desetak dana, tako da Beograđani mogu i dalje da šalju svoje predloge, a anketne listiće mogu naći u svakoj gradskoj opštinskoj upravi. Građani se sa svojim predlozima mogu javiti i „Beokom servisu” na broj telefona 308-3-803.

Podeli vest
mapa-responsive768-2.jpg
Interaktivna mapa
Interaktivna mapa najvažnijih investicionih radova u Gradu Beogradu
Saznajte više