Samit Međunarodnog udruženja za javni prevoz od 26. do 28. septembra
Međunarodno udruženje za javni prevoz (UITP), u saradnji sa Gradskim saobraćajnim preduzećem „Beograd”, od 26. do 28. oktobra u hotelu „Interkontinental” organizuje regionalnu konferenciju za svoje članice iz centralne i istočne Evrope.
Na ovom skupu učestvovaće oko 200 delegata iz 30 evropskih zemalja. Tema konferencije je „Tehnički, regulatori i korporativni elementi uspešne modernizacije gradskog i regionalnog javnog prevoza”.
Sastanak je podeljen u četiri sednice, na kojima će se diskutovati na teme: „Modernizacija tramvaja”, „Trolejbuski sistem”, „Institucionalne organizacije i finansiranje” i „Korporativna organizacija i upravljanje”. Moderatori sednica biće najeminentniji svetski saobraćajni stručnjaci, a svoje stručne radove prezentovaće dvadesetak govornika.
UITP je asocijacija koja okuplja preko 2.700 gradskih, lokalnih, regionalnih i nacionalnih prevoznika iz oko 90 zemalja sveta.