Beoinfo vesti

Prezentacija projekta „Srednjoškolski debatni program”

25.09.2006.

Prezentacija projekta „Srednjoškolski debatni program”
Veličina Slova

U opštini Novi Beograd danas je učenicima i profesorima novobegradskih škola predstavljen projekat „Uvođenje debatnog programa u srednje škole u Novom Beogradu”. U saradnji sa školama, projekat realizuje Savet za socijalnu politiku opštine Novi Beograd i Asocijacija za kreativnu komunikaciju (ACCD). Značaj ovog projekta je u tome što omogućava mladima da se osposobe za vođenje argumentovane rasprave, da razviju govorničke veštine i sposobnost iznošenja mišljenja u javnosti, kao i da neguju toleranciju, suprotno govoru mržnje. Projekat su predstavili Spomenka Ćirić-Janković, savetnik za socijalna pitanja, Aleksandar Čordaš, član Opštinskog veća, te predstavnici Asocijacije za kreativnu komunikaciju. U planu je da se tokom jeseni u prostorijama opštine Novi Beograd održe seminari za 36 srednjoškolaca i 12 profesora, a po završetku seminara profesori i učenici dobiće dovoljno znanja i literature da uz superviziju stručnjaka iz ACCD mogu da organizuje debatni klub u školi, kao i turnire i javne debate na teme koje su školi važne. Istaknuti učenici mogu da se uključe i u evropska i svetska takmičenja. Prvi debatni turnir, gde će biti proglašen najbolji debater i najbolji debatni timovi, biće organizovan u decembru. Teme o kojima će se voditi debata tiču se aktuelnog života u Novom Beogradu.
Podeli vest
mapa-responsive768-2.jpg
Interaktivna mapa
Interaktivna mapa najvažnijih investicionih radova u Gradu Beogradu
Saznajte više