Beoinfo vesti

Tokom avgusta otkupljeno 56 tona pet ambalaže

25.09.2006.

Tokom avgusta otkupljeno 56 tona pet ambalaže
Veličina Slova

U Reciklažnom dvorištu Javnog komunalnog preduzeća „Gradska čistoća” tokom avgusta otkupljeno je čak 56 tona pet ambalaže. – Za razliku od prethodnog meseca, u avgustu smo otkupili gotovo 20 tona više ove vrste sekundarne sirovine, što pokazuje da svest Beograđana raste i da se sve više i češće pune postavljene korpe za pet ambalažu – rekla je za BEOINFO Gordana Lemajić, upravnik Reciklažnog dvorišta „Gradske čistoće”. Reciklažno dvorište je otkupilo i 271 tonu papira, 15 tona gvožđa, 50 tona limova, šest tona obojenih metala, dve tone aluminijumskih limenki i šest tona meke plastike. Sekundarne sirovine će i ubuduće moći da se donesu na otkup u Reciklažno dvorište u Višnjičkoj ulici broj 55, kao i na otkupna mesta na Bajlonijevoj i Cvetkovoj pijaci i pijacama na Banovom brdu i Slavujevom vencu. Iz Reciklažnog dvorišta podsećaju da se sav građevinski otpadni materijal i šut tokom cele godine mogu odlagati u korpe zapremine šest kubika, koje se mogu poručiti na brojeve telefona: 2758-090 i 782-132.
Podeli vest
mapa-responsive768-2.jpg
Interaktivna mapa
Interaktivna mapa najvažnijih investicionih radova u Gradu Beogradu
Saznajte više