Beoinfo vesti
Predstavljen program „Dobrodošli u crno-beli svet – igrajmo fudbal”
25.09.2006.
Predstavljen program „Dobrodošli u crno-beli svet – igrajmo fudbal”
U Starom dvoru danas je predstavljen program „Dobrodošli u crno-beli svet – igrajmo fudbal”, koji sprovodi Fudbalski klub „Partizan”, u saradnji sa Sekretarijatom za obrazovanje i Sekretarijatom za sport i omladinu. Osnovni cilj akcije koja će trajati celu školsku godinu je popularizacija fudbalske igre. Ove godine učestvovaće 32 osnovne škole sa teritorije celog grada a krajem maja ili početkom juna 2007. godine na stadionu ovog beogradskog kluba biće održan fudbalski turnir za „Trofej Partizana”. Pored Vladimira Todića, gradskog sekretara za obrazovanje i članova uprave FK „Partizan” predstavljanju akcije prisustvovali su i igrači „Partizana” Nemanja Rnić i Milan Smiljanić. – Grad je podržao ovu akciju jer ona pokušava da reafirmiše sport u školama. Beogradske škole moraju biti mesta gde će sport zauzimati mesto u vrhu, jer on omogućava da naša deca budu zdravija. Ovo je samo jedna u nizu akcija koju će grad podržati, a gradski Sekretarijat za obrazovanje spreman je da i ubuduće podrži svaku akciju koja za cilj ima reafirmaciju uloge sporta, nezavisno od toga da li su u pitanju „veliki” ili „mali” klubovi – rekao je Vladimir Todić, gradski sekretar za obrazovanje. Žarko Zečević, predsednik FK „Partizan”, rekao je da je cilj akcije animiranje dece za bavljenje sportom, jer je upravo sport jedan od najboljih načina da se mladi distanciraju od različitih negativnih uticaja. – Ova akcija ima širi društveni karakter i zahvaljujući Sekretarijatu za obrazovanje, Sekretarijatu za sport i omladinu i školama koje su uzele učešće FK „Partizan” će se potruditi i preuzeti obavezu da akcija postigne što bolji efekat – rekao je Zečević. Završni turnir biće odigran na glavnom terenu Stadiona „Partizan” na kraju školske godine. Pobednička ekipa dobiće pehar „Trofej Partizana”, a prigodni pokloni predviđeni su i za četiri prvoplasirane ekipe.
Podeli vest