Beoinfo vesti

Savska ulica od jutros ponovo otvorena za saobraćaj

25.09.2006.

Savska ulica od jutros ponovo otvorena za saobraćaj
Veličina Slova

Savska ulica, u smeru ka Mostarskoj petlji, od jutros je otvorena za saobraćaj, a od večaras za vozila će biti dozvoljen i saobraćaj u suprotnom smeru ka Železničkoj stanici, rekao je Radovan Drča, pomoćnik direktora Uprave za investicije grada. – Danas će se raditi glačanje šina i pranje čitave ulice, a po završetku test vožnje, i tramvajski saobraćaj trebalo bi da krene sredinom ove nedelje. Preostalo je još i asfaltiranje trotoara, koje je povereno Javnom komunalnom preduzeću „Beograd-put” – rekao je Drča. Obnavljanje tramvajske pruge, mreže, drenažnog sistema, kanalizacije i dela trotoara u Savskoj ulici koštalo je oko 200 miliona dinara. Posao je za dva i po meseca obavio konzorcijum „Balkan gradnja”, „Partizanski put” i „Put sistem”. Rekonstrukcija Savske ulice deo je projekta „Obnove Beograda”, koji se finansira delom iz kredita Evropske investicione banke, a delom iz budžeta Grada.
Podeli vest
mapa-responsive768-2.jpg
Interaktivna mapa
Interaktivna mapa najvažnijih investicionih radova u Gradu Beogradu
Saznajte više